Спецпроект

На Кубані двоє чоловіків обікрали музей

У Калінінському районі Краснодарського краю поліцейські розкрили крадіжку з музею, в якій підозрюють двох чоловіків.

Про це пише news.mail.ru.

У відділ МВС Росії по Калінінському району надійшла заява від працівника народного музею Старовеличковського сільського поселення про те, що вночі невідомі обікрали музей.

Як виявилося, видобутком зловмисників стало більше десятка медалей Великої Вітчизняної війни.

Незабаром були затримані і підозрювані. Ними виявилися двоє місцевих жителів - 24 і 29 років. Медалі були повернуті музею, а щодо підозрюваних порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 158 КК РФ (крадіжка).

Поки йде попереднє слідство, один з підозрюваних перебуває під вартою, другий - під підпискою про невиїзд.

Теми

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.