Спецпроект

Лувр збирає гроші на реставрацію знаменитої статуї. ФОТО

Найбільш відвідуваний музей світу, паризький Лувр, оголосив про проект зі збору грошей на реставрацію знаменитої статуї "Ніка Самофракійська" та прилеглих до неї сходів Дару.

Про це пише lb.ua.

Загальний бюджет реставраційних робіт складає 4 млн євро. Три мільйони пожертвували приватні компанії та відділення Банку Америки - Меррілл Лінч. Решту суми у розмірі 1 млн євро музей планує зібрати за рахунок краудфандінга.

Це не вперше, коли Лувр звертається до публіки за фінансовою допомогою. У 2010 році музей зібрав 1 260 000 євро на купівлю "Трьох грацій " Лукаса Кранаха, німецького живописця 16- го століття. Тоді мільйон євро вдалося зібрати за місяць.

Аналогічні кампанії по збору грошей Лувр проводив в 2011 і 2012 роках - на реставрацію архітектурних споруд з Каїра, а також на купівлю двох статуеток зі слонової кістки 13-го століття, які вважаються національним надбанням Франції.

Ніка Самофракійська

"Ніка Самофракійська" - давньогрецька мармурова статуя богині перемоги Ніки, створена приблизно в 190 році на честь перемоги жителів острова Родос над військом сирійського царя. У квітня 1863 вона була знайдена французьким археологом -аматором Шарлем Шампуазо на острові Самотракі.

Робота з реставрації статуї розпочнеться вже цього тижня. Таким чином і сама статуя, і сходи, що ведуть до неї в галереї Денон в Луврі, будуть закриті до червня 2014 року.

Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.