У Франції відібрані нацистами картини повернули нащадкам законних власників

Дві акварельні картини та два малюнки написані французькими художниками XIX століття повернуто нащадкам законного власника

У листопаді 1940 року з будинку Моїса Леві де Бенціона нацисти вилучити сотні творів мистецтва. Серед них -  дві акварельні картини та два малюнки, написані французькими художниками ХІХ століття Полем Деларошем, Огюстом Гессом, Жюлем-Жаком Вейраса та Жоржем Мішелем. Законний власник помер невдовзі після реквізиції.

Після завершення війни картини потрапили до Лувру та Музею Орсе. У 2018 році розпочались розшуки законних спадкоємців викрадених мистецьких творів.

22 грудня картини були передані спадкоємцям Моїса Леві де Бенціона.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.