У Києві презентують книгу спогадів Дмитра Малакова

Видавництво "Варто" запрошує на презентацію книги київського краєзнавця Дмитра Малакова "Повоєння. Спогади киянина".

Географія нової книги історика не обмежується лише Києвом.

Разом із підлітком Дімою та членами його родини читач побуває в Немирові, Вінниці, Радомишлі, Каневі, Львові, Дніпродзержинську, Одесі кінця 1940-х і початку 1950-х років.

Час і місце заходу: 17 жовтня 2013 року о 16:00. Київ, конференц-зал Національної парламентської бібліотеки.

 

Фотографії з сімейного архіву та чудові малюнки брата Дмита - Георгія Малакова, талановитого художника-графіка, заслуженого художника України — допоможуть відчути себе співпричетним до знакових подій і побуту того часу.

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".