Спецпроект

Новий музей у Касселі назвуть "Всесвіт братів Грімм". ФОТО

Новий музей братів Грімм, будівництво якого ведеться в Касселі, повинен представляти весь спектр життя і творчості легендарних німецьких лінгвістів та дослідників німецької народної культури. Відповідати концепції музею має і його назва. Називатися буде новий музей "Grimmwelt Kassel", тобто щось на кшталт "Всесвіт Грімм у Касселі".

Про це пише dw.de.

Назва була визнана кращою з 270 пропозицій, надісланих на конкурс, у якому могли брати участь всі бажаючі.

Нова назва музею звучить так само, як і стара робоча "Grimm - Welt", під якою проект значився ще до проведення конкурсу. Журі обгрунтувало своє рішення тим, що саме цей варіант найчастіше пропонували учасники конкурсу, і він найбільш точно передає суть того, що буде запропоновано відвідувачам під дахом імпозантної будівлі на горі Вайнберг в Касселі з 2015 року.

Нова будівля музею зводиться на схилі посеред винограднику. Загальна вартість проекту оцінюється в 20 мільйонів євро. За даними влади Касселя, основу експозиції в нових виставкових приміщеннях складуть численні прижиттєві видання, малюнки, листи та особисті речі братів Якоба та Вільгельма Грімм (Jacob und Wilhelm Grimm).

Пам'ятник братам Грімм

Брати Грімм народилися в Ханау, але з деякими перервами жили і працювали в Касселі з 1798 по 1841 роки. Тут вони записали більшу частину зібраних ними "Дитячих і сімейних казок". Також у Касселі брати Грімм почали роботу над створенням "Німецького словника", внісши тим самим свій внесок у основи німецького мовознавства.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.