Спецпроект

Єврейський музей в Москві на один день стане безкоштовним

Вхід в московський Єврейський музей та Центр толерантності буде безкоштовним для відвідувачів найближчою неділю, так музей вирішив відсвяткувати першу річницю з дня свого заснування.

Про це пише newsru.com.

У програмі заходів, запланованих на неділю - найпопулярніші екскурсії за перший рік, спеціальна екскурсія головного хранителя Московського будинку фотографії Олени Місаланді по виставці Еммануїла Евзеріхін "Фотографії, яких не було", постановка "Венеціанського купця", майстер-клас по звуку від Центру авангарду, різноманітна дитяча програма та багато іншого.

Також організатори обіцяють виступ Георга Шольхаммера - австрійського куратора, видавця журналу Springerin і засновника проекту Tranzit (міжінституційних платформи в Австрії, Чехії, Румунії, Словаччини та Угорщини) - на тему "Свобода і інституції". На завершення дня архітектор, керівник бюро RAA, який розробив проект Єврейського музею і центру толерантності, Ральф Епельбаум розповість історію задуму і створення музею.

Єврейський музей та Центр толерантності відкрили 12 листопада минулого року в будівлі Бахметьєвського гаража - пам'ятника архітектури радянського авангарду, побудованого Костянтином Мельниковим і Володимиром Шуховим. Створенням музею, на який було виділено 50 мільйонів доларів приватних коштів, займався архітектор і відомий музейний дизайнер Ральф Аппельбаум, умовно розділив весь гігантський простір гаража на 12 павільйонів. При вході - 4D-кінотеатр, далі низка залів з артефактами, серед яких танк Т- 34 і літак У- 2, документи, фотографії, листи, що розповідають про життя євреїв у Росії, починаючи з кінця XIX століття до теперішнього часу.

За перший рік свого існування музей запустив низку тимчасових виставкових проектів: виставка "Ле Корбюзьє - архітектор книги", проект "Скрізь чужі", в рамках якого були показані роботи художників з фонду Pomeranz Collection (у тому числі твори Марини Абрамович і Йозефа Бойса, Валі експорт, Джозефа Кошута, Брюса Наумана та інших сучасних авторів) , виставка Еммануїла Евзеріхін "Фотографії, яких не було " та інші.

Теми

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."