Спецпроект

На Буковині відремонтували музей Кобилянської

До ювілею славетної української письменниці Ольги Кобилянської, 150 років з дня народження якої виповнилось 25 листопада, у Чернівцях відремонтували музей, де зібрані експонати, пов’язані з її життям і творчістю.

Про це пише visnyk.lutsk.ua.

На ремонт було витрачено 300 тисяч гривень, виділених із обласного бюджету.

"Все зроблено якісно, – запевняють тамтешні чиновники, – бо небагато людей цим займалось і не великий ресурс був". Утім, останнє слово за відвідувачами меморіального закладу.

Зробили поточний ремонт будівлі та залів, замінили вікна, оновили експозиції та вхідні ворота, відреставрували деякі меблі та одяг письменниці, встановили автономне опалення, впорядкували подвір’я і сад. На це з обласного бюджету виділили майже 280 тисяч гривень.

Як розповів завідувач музеєм Володимир Вознюк,  із наступного понеділка вони вже зможуть приймати відвідувчів. У музеї проводитимуться ювілейні заходи до 150-річчя з дня народження Ольги Кобилянської, яке відзначатимуть 27 листопада.

Теми

Імена, писані по воді. Українська еміграція у Великій Британії

Першою громадою етнічних українців в Англії стали емігранти, які не доїхали до Америки. Комусь не вистачило грошей, а хтось надав перевагу пожинанню плодів британської індустріальної революції над створенням канадського аграрного прориву

Словацьке національне питання та чехословацький військовий рух в Україні у 1914-1918 роках

Словаки – давні сусіди українців. Поміж Україною та Словацькою Республікою існує спільний кордон – 97 км. Водночас, про словацьку історію та культуру в Україні мало хто знає. У більшості літератури, яка виходила на території Російської імперії, словаки вважались частиною чеського народу, який мешкає в Угорському королівстві Австро-Угорської монархії. У статистичних даних про населення України, зібраних на межі ХІХ – ХХ століть, відображена змішана інформація про чехів та словаків

«…Попереду заслін із жінок і дітей»: грецькі антифашисти проти Британії

На початку березня 2014 року російське керівництво скликало пресконференцію, присвячену подіям в Україні. Відповідаючи на запитання про можливість війни з сусідньою державою, Владімір Путін заявив: «Якщо ми ухвалимо таке рішення, то тільки для захисту українських громадян. І нехай спробує будь-хто з числа військовослужбовців стріляти у своїх людей, за якими ми стоятимемо позаду, не попереду, а позаду. Хай вони спробують стріляти у жінок і дітей!». Утім, у застосуванні подібної тактики росіяни не були першими. У Другу світову війну її використовували грецькі антифашисти. Але не проти нацистів, а проти британської армії.

План «Барбаросса». Що думали військові Гітлера?

Хоча було зрозуміло, що однією з головних причин нападу на Радянський Союз було прагнення здобути запаси (передусім нафту), яких бракувало німцям, без відповіді залишалося головне питання: чи мали вони ресурси, щоб здобути ресурси, яких прагнули? Одне слово: чи їхні бажання не перевищували здатність їх задовільнити? Урешті-решт, Гітлер так ніколи й не визнав цього недоліку плану «Барбаросса». Він хотів швидкої війни, щоб отримати доступ до сировини й землі, але сировина, яку він хотів мати найбільше (нафта), була неймовірно далеко.