Спецпроект

Інваліди позолотять музей Пінзеля за 2,5 мільйони. ФОТО

Управління капітального будівництва Львівської міськради 22 листопада за результатами тендеру уклало угоду з КП "Центр Комплекс" Львівської обласної асоціації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» на ремонтно-реставраційні роботи фасадів та даху пам’ятки архітектури XVII ст. – "Музей Пінзеля". Вартість угоди становить 2,65 млн грн.

Про це пише nashigroshi.org.

Роботи проведуть у 2013 – 2014 рр.

Передбачено заміну конструкцій і покриттів даху, золочення підхрестового яблука, демонтаж і очищення металевого хреста, фарбування хреста і золочення окремих його деталей, встановлення хреста, оновлення люкарн (слухові вікна), розчищення і реставрацію віконних жалюзі, влаштування вогнезахисту даху костелу.

Музей Пінзеля

За інформацією ЗМІ, Львівська міськрада розраховувала на фінансування з держбюджету для реставрації музею Пінзеля. Однак гроші так і не отримали, тому роботи проведуть коштом бюджету міста. Реставрацію обіцяють почати ще в цьому році.

Будівля Музею Пінзеля – це колишній костел кларисок (черниць), збудований у 1607 році. З 1945 року за СРСР порожній костел передали Львівській картинній галереї. Сьогодні це музей скульптора Йогана Пінзеля.

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.