У ВІКІПЕДІЇ - ПРОЕКТ ПАМ'ЯТІ ГОЛОДОМОРУ

В українській "Вікіпедії" тривають місяці пам’яті Голодомору. Усіх охочих закликають долучитися до написання статей про події 1932-1933 років.

Про це повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Зокрема, користувачам пропонують доповнити вже наявні статті або створити нові про історичні аспекти Голодомору, тематичні книги та фільми, музеї Голодомору у світі тощо.

"Проведення місяців пам’яті стане скромним внеском редакторів Української Вікіпедії на знак вшанування жертв одного з найважчих злочинів проти людяності", — зазначають на сторінці проекту.

Проект триватиме до 29 грудня. Ознайомитись із переліком тем для написання можна на сторінці проекту.

Як відомо, цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні. Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору, створений у 2010 році, вже розпочав підготовку до проведення пам’ятних заходів 23 листопада.

Дивіться також: "Історія Голоду. Читачі УП розповідають, як вижили їхні родини"

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.