Спецпроект

Музей медицини запрошує подивитися на діораму оборони Києва

Музей медицини запрошує киян та гостей столиці подивитися багатоплановий діорамний комплекс, присвячений наданню медичної допомоги захисникам Києва в серпні 1941-го.

Про це пише comments.ua.

На першому ярусі діорами відвідувачі зможуть побачити реальну військову обстановку в районі тодішньої сільгоспакадемії (нині - Аграрний університет), а на другому - пересувний медичний пункт у підвалі академії, де надавалася медична допомога воїнам.

Над експозицією працювали українські художники під керівництвом М.Хана. Завдяки грі світла протягом дня картинка змінюється.

Для звукового оформлення діорами використана запис "хвилини мовчання" у виконанні диктора Всесоюзного радіо Віри Ентоні. "Це рідкісний запис, тому що після еміграції диктора в США в 1977 році "хвилина мовчання" була переозвучена Юрієм Левітаном, а потім Ігорем Кириловим, - сказав директор музею, професор Вадим Шипулін. - У звуковому оформленні частини діорами також використаний запис з голосом народного артиста УРСР Миколи Оляліна".

Теми

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."