Спецпроект

Ходорковський зустрічався із журналістами у Музеї Берлинського муру

Це перша прес-конференція, яку дав екс-голова "ЮКОСа" після 10-річного ув`язнення.

Про це пише tyzhden.ua.

Прес-конференцію, до якої була прикута увага без перебільшення всього світу, було організовано блискавично і досить демократично: впритул з інтернет-блогерами і незалежними журналістами стояли телевізійники BBC. В інтерв'ю Михайло Ходорковський сказав, що дізнався про своє помилування з новин по телевізору. За його словами, відразу після цього відправився збирати папери, оскільки передбачав, що його відпустять із колонії протягом доби. 

Михайло Ходорковський знаходиться у Берліні з 20 грудня. Він прибув до столиці Німеччини відразу після звільнення. За даними ЗМІ, з Карелії, де знаходиться колонія, бізнесмен перелетів на вертольоті в Санкт-Петербург. Потім на приватному літаку колишній глава "ЮКОСа" долетів до Берліна. Літак бізнесменові нібито надав екс-міністр закордонних справ Німеччини Ганс Дітріх Геншер.

Ходорковський вийшов на свободу після указу про помилування, який підписав Володимир Путін. Про це рішення президент Росії повідомив 19 грудня. Як пояснив глава держави, він помилував бізнесмена, оскільки той попросив його про це у зв'язку з хворобою матері.

Музей Берлінського муру також називається "Будинком біля Чекпойнт Чарлі". Крім самої стіни, експозиція музею присвячена міжнародній боротьбі за права людини. Після знесення Берлінського муру 9 листопада 1989 року, багато  плит було продано або подаровано різним країнам. Так, частини муру розійшлися світом від Європи до Австралії. В Києві історична плита знаходиться біля будинку канцелярії посольства Німеччини.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.