Ветерани "Солідарності" висловили підтримку Майдану. ВІДЕО

Aктивісти польської "Солідарності" [опозиційний рух в соціалістичній Польщі 1980-91 років - ІП] висловили свою підтримку "вільній і самостійній України" у спільному ролику польських кінематографістів і української ініціативи Babylon'13.

"Ми з вами, щоб переказати, що боротьба за свободу - нелегка справа, - кажуть ветерани "Солідарності". - Ваш опір повинен протривати певний час, щоб спричинити якісну зміну, щоб ваша свобода визріла в боротьбі".

Створення громадянських структур Євромайдану нагадує створення профспілкового руху "Солідарність" у 1980 році, - зазначають поляки.

Найголовніше під час боротьби - не залишати соратників на самоті з режимом, наголошують ветерани. Ідеться про те, щоб спільно захищати кожного переслідуваного режимом.

"Свобода не дається задарма, - ідеться у зверненні. - Тримайтеся, ми з вами".

В кінці ролику поляки показують логотип руху "Солідарність" у синьо-жовтих кольорах.

"Друзі, разом нас багато, нас не подолати! - виголошують активісти українською мовою. - Україна - це Ви, це український народ! Хай живе самостійна Україна! Ми Вас підтримуємо!"

Дивіться також:

Не паліть урядові будинки, а створюйте свій уряд!

"Я захоплений польськими звитяжцями..." Текст Стуса

У Польщі засудили міліціонерів, які били людей 25 років тому

Поляки і надзвичайний стан 1981-го. ФОТО

Як посадити поруч владу і опозицію. Польський досвід

Всі матеріали за темою "Солідарність"

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.