Почали публікувати інтимні листи Гіммлера. ФОТО

В Німеччині почали оприлюднювати листи керівника СС Генріха Гіммлера до дружини.

Про це повідомляє The Telegraph.

Сотні особистих листів, нотаток і фотографій з 1927 до 1945 року є історичними документами, в яких відображається розквіт і занепад нацистського Третього рейху.

 Гіммлер (в окулярах), орієнтовно 1941-42 рр.

Майбутній архітектор Голокосту, Гіммлер познайомився зі своєю дружиною Маргарет у 1927 році в Берліні. Подружжя розпалося в 1938 році, але рейхсфюрер продовжував спілкуватися із колишньою.

"Якщо Гітлер накажу, я уб'ю свою матір", - таку цитату з одного з листів до Маргарет наводить журнал Die Welt, який публікує листи Гіммлера.

Поштівка для доньки 1944 року, підписано Puppi ("татко")

Науковці вже назвали віднайдені листи Гіммлера унікальним історичним документом: "Подібного архіву не знайдено в жодного з вищого керівництва Рейху".

У концтаборі Дахау, 1936 рік

Як відомо, торік були виставлені на продаж приватні листи Гіммлера до матері.

Зразки поштових листівок Третього рейху дивіться у розділі "Артефакти".

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.