Білоруське ТБ розповідає про боротьбу з Російською імперією

Програма "Зворотній відлік" білоруського національного телеканалу ОНТ в останній передачі розповіла про повстання проти російської влади у 1863 році.

Ідеться про національно-визвольне повстання - відоме також як "Січневе повстання" - польського, українського, литовського та білоруського народів 1863-64 років.

Одним із найвідоміших організаторів повстання був Кастусь Каліновський - видавець першої білоруськомовної газети, член повстанського комітету, страчений царською владою у Вільнюсі в 18

В останньому листі, переданому з в'язниці, Каліновський написав: "...Тобі з-під шибениці кажу, народе, що тоді тільки заживеш, коли над тобою москаля вже не буде".

У 2006 році активісти білоруського "майдану", які розбили наметове містечко на центральній Жовтневій площі Мінська, перейменували її на площу Кастуся Каліновського.

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.