Спецпроект

У Москві відкриється музей "Союзмультфільму"

Основну експозицію музею радянської анімаційної студії "Союзмультфільм" планується розмістити в одному з павільйонів Всеросійського виставкового центру (ВВЦ) у Москві.

Про це повідомляє "РІА Новості" з посиланням на нового директора студії Андрєя Добрунова.

За його словами, наразі музей "Союзмультфільму" знаходиться в поганому стані, хоча раніше був чи не найголовнішою статтею доходів студії. Новий директор студії планує оновити його - наприклад, зробити незвичайну "дитячу стежку" і кінозал.

"Дмаю, що сьогодні музей можна зробити зовсім інакше, - зазначив Добрунов. - У ньому повинна бути "дитяча стежка", якою діти проходитимуть і будуть через скло бачити, як працюють в цехах художники. Також треба обов'язково зробити кінозал, щоб діти хоча б фрагментарно бачили, що було, що є, і проекти на майбутнє".

Колекція "Союзмультфільму" нараховує більше 1,5 тисячі мальованих і лялькових мультфільмів, серед них - "Чебурашка" , "Їжачок у тумані " і "Мауглі".

Наприкінці березня 2014 року керівник департаменту культури Москви Сергій Капков повідомив, що влада столиці, яка консолідувала 100 % акцій ВВЦ , планує повернути комплексу "історичну назву Виставка досягнень народного господарства.

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".