Спецпроект

У Москві відкриється музей "Союзмультфільму"

Основну експозицію музею радянської анімаційної студії "Союзмультфільм" планується розмістити в одному з павільйонів Всеросійського виставкового центру (ВВЦ) у Москві.

Про це повідомляє "РІА Новості" з посиланням на нового директора студії Андрєя Добрунова.

За його словами, наразі музей "Союзмультфільму" знаходиться в поганому стані, хоча раніше був чи не найголовнішою статтею доходів студії. Новий директор студії планує оновити його - наприклад, зробити незвичайну "дитячу стежку" і кінозал.

"Дмаю, що сьогодні музей можна зробити зовсім інакше, - зазначив Добрунов. - У ньому повинна бути "дитяча стежка", якою діти проходитимуть і будуть через скло бачити, як працюють в цехах художники. Також треба обов'язково зробити кінозал, щоб діти хоча б фрагментарно бачили, що було, що є, і проекти на майбутнє".

Колекція "Союзмультфільму" нараховує більше 1,5 тисячі мальованих і лялькових мультфільмів, серед них - "Чебурашка" , "Їжачок у тумані " і "Мауглі".

Наприкінці березня 2014 року керівник департаменту культури Москви Сергій Капков повідомив, що влада столиці, яка консолідувала 100 % акцій ВВЦ , планує повернути комплексу "історичну назву Виставка досягнень народного господарства.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.