Спецпроект

У Москві відкриється музей "Союзмультфільму"

Основну експозицію музею радянської анімаційної студії "Союзмультфільм" планується розмістити в одному з павільйонів Всеросійського виставкового центру (ВВЦ) у Москві.

Про це повідомляє "РІА Новості" з посиланням на нового директора студії Андрєя Добрунова.

За його словами, наразі музей "Союзмультфільму" знаходиться в поганому стані, хоча раніше був чи не найголовнішою статтею доходів студії. Новий директор студії планує оновити його - наприклад, зробити незвичайну "дитячу стежку" і кінозал.

"Дмаю, що сьогодні музей можна зробити зовсім інакше, - зазначив Добрунов. - У ньому повинна бути "дитяча стежка", якою діти проходитимуть і будуть через скло бачити, як працюють в цехах художники. Також треба обов'язково зробити кінозал, щоб діти хоча б фрагментарно бачили, що було, що є, і проекти на майбутнє".

Колекція "Союзмультфільму" нараховує більше 1,5 тисячі мальованих і лялькових мультфільмів, серед них - "Чебурашка" , "Їжачок у тумані " і "Мауглі".

Наприкінці березня 2014 року керівник департаменту культури Москви Сергій Капков повідомив, що влада столиці, яка консолідувала 100 % акцій ВВЦ , планує повернути комплексу "історичну назву Виставка досягнень народного господарства.

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.

Харківська епопея Павла Шандрука

Постать українського військового, генерал-хорунжого армії УНР Павла Шандрука доволі відома. Герой Української революції та вересневої кампанії 1939 року. Генерал-полковник в еміграції та командувач Української Національної Армії. У 1965 році польський еміграційний уряд нагородив Шандрука вищим військовим відзначенням – срібним орденом "Віртуті Мілітарі". Перелік звитяг цієї непересічної постаті можна ще довго продовжувати. Та чи все нам відомо про його ранню біографію? У пропонованому Вам матеріалі розповідається про харківський період та службу в поліції, ймовірно, того самого Павла Шандрука.