Мультсеріалу "Сімпсони" - 25 років

Днями виповнилося 25 років з моменту виходу в ефір першого епізоду мультсеріалу "Сімпсони", який за цей час став свого роду енциклопедією життя пересічної американської родини.

Про це нагадує "Фокус".

"Сімпсони" - найдовший мультсеріал в історії американського телебачення, що складається з 503 серій в 23 сезонах. Перша міні-серія "Good night" була показана в "Шоу Трейсі Ульман" 19 квітня 1987 року.

Демонстрація повноцінних серій мультсеріалу почалася 17 грудня 1989 року на каналі FOX. Наразі мультсеріал знайомий телеглядачам більше ніж 100 країн, в тому числі й України.

Сатиричний телесеріал висміює багато кліше і стереотипів, зокрема - стиль життя "середньостатистичного американця", особливості світових культур в цілому, знаменитостей і саме телебачення, не соромиться зачіпати такі делікатні питання, як політика і релігія.

Дуже часто випуски "Сімпсонів" присвячені тим чи іншим знаковим подіями чи явищам в історії США і світу.

Журнал Time в 1998 році назвав "Сімпсонів" кращим телевізійним серіалом XX століття.

Як відомо, в першій серії 23 сезону з'явився персонаж, схожий на президента України Віктора Януковича.

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.

Харківська епопея Павла Шандрука

Постать українського військового, генерал-хорунжого армії УНР Павла Шандрука доволі відома. Герой Української революції та вересневої кампанії 1939 року. Генерал-полковник в еміграції та командувач Української Національної Армії. У 1965 році польський еміграційний уряд нагородив Шандрука вищим військовим відзначенням – срібним орденом "Віртуті Мілітарі". Перелік звитяг цієї непересічної постаті можна ще довго продовжувати. Та чи все нам відомо про його ранню біографію? У пропонованому Вам матеріалі розповідається про харківський період та службу в поліції, ймовірно, того самого Павла Шандрука.