Мультсеріалу "Сімпсони" - 25 років

Днями виповнилося 25 років з моменту виходу в ефір першого епізоду мультсеріалу "Сімпсони", який за цей час став свого роду енциклопедією життя пересічної американської родини.

Про це нагадує "Фокус".

"Сімпсони" - найдовший мультсеріал в історії американського телебачення, що складається з 503 серій в 23 сезонах. Перша міні-серія "Good night" була показана в "Шоу Трейсі Ульман" 19 квітня 1987 року.

Демонстрація повноцінних серій мультсеріалу почалася 17 грудня 1989 року на каналі FOX. Наразі мультсеріал знайомий телеглядачам більше ніж 100 країн, в тому числі й України.

Сатиричний телесеріал висміює багато кліше і стереотипів, зокрема - стиль життя "середньостатистичного американця", особливості світових культур в цілому, знаменитостей і саме телебачення, не соромиться зачіпати такі делікатні питання, як політика і релігія.

Дуже часто випуски "Сімпсонів" присвячені тим чи іншим знаковим подіями чи явищам в історії США і світу.

Журнал Time в 1998 році назвав "Сімпсонів" кращим телевізійним серіалом XX століття.

Як відомо, в першій серії 23 сезону з'явився персонаж, схожий на президента України Віктора Януковича.

Голодомор в історичній пам’яті української молоді: на прикладі студентів ЗВО м. Дніпро

Голодомор в українську етнічну, національну історичну пам'ять активно почав входити вже з кінця 1980-х рр. Але цей процес, насамперед, торкався і дієво впливав на формування світоглядних настанов порівняно незначної кількості населення України. Передусім людей, які і так мали виразну національну орієнтацію. Значення Голодомору як символу, певного світоглядного «лакмусового папірця» посилюється в умовах фактичної російсько-української війни. Тому питання про ступінь поінформованості щодо даної історичної події, сприйняття (або не сприйняття) її як геноциду і спільної об’єднавчої вісі української історії, мають вагому значимість і актуальність.

Свята Маргарита Шотландська. Англійська Троянда з українським корінням

Вона народилася і жила у часи Середньовіччя. Завдяки їй русинська (українська) кров і сьогодні тече у венах представників аристократичних, монарших родів Великої Британії, поєднавши собою англосакську династію та рід київського князя Ярослава Мудрого.

Геноцид поза цифрами: фальсифікація інформації про Голодомор

Пильна увага українського суспільства прикута до неприємної ситуації навколо Національного музею Голодомору-геноциду. Теперішнє керівництво однієї з найважливіших інституцій національної пам’яті вдалося до фальсифікацій та дискредитації тематики Голодомору, що найбільш промовисто виявилося у виданій восени 2021 Музеєм книзі «Геноцид українців 1932-1933 за матеріалами досудових розслідувань". Текст книги ставить під сумнів ще й фаховість підписантів розміщених там експертиз та їхню здатність до наукового аналізу. Наразі наукова спільнота й громадськість продовжують бити на сполох, звертаючи увагу суспільства та влади на серйозну проблему.

Коротка історія шкільного харчування в Україні: від УРСР до сьогодення

Щороку у вересні батьки вкотре ведуть своїх дітей до школи: хтось, очікуючи на урочисту лінійку, у святковому одязі, а хтось – у буденних джинсах. Не секрет, що шкільна система освіти нині не відповідає потребам часу, і її всіляко намагаються реформувати. Тому в одних школах – віршики та квіточки, а в інших – жодних урочистостей. Як відомо, окрім отримання знань, участі в розвагах, набуття навиків соціалізації та стресостійкості, учні, щодня перебуваючи в освітньому просторі навчального закладу, також вживають їжу. Але мало хто знає історію становлення системи шкільного харчування в Україні, що та як смакувало українським школярам у минулому й смакує сьогодні.