1970: "Як козаки у футбол грали". Мультфільм УРСР часів застою

42 роки тому автори мультику про козаків точно передбачили розклад нинішньої групи на Євро-2012 - Україна, Франція, Англія і навіть щось схоже на шведів. Зрештою Україна виграє з розгромним рахунком.

Загалом студія "Київнаукфільм" випустила 9 короткометражних мультфільмів з серії "Як козаки...". Перший був знятий у 1967-му, останній - в 1995-му.

Пригоди неговірких колоритних персонажів припали до смаку не тільки радянським телеглядачам. Повідомляють, що неабияку популярність серіал здобув в Ірані.

Добродушний силач, відважний коротун і довготелесий хитрун - троє головних героїв серіалу виглядали по-совковому шароварно, але в кожному мультику показували чудеса успіху і перемоги.

Це відео - друга серія козацьких пригод. "Як козаки у футбол грали", 1970 рік. Зараз у мережі активно обговорюють "пророчий" зміст цього мультфільму. 42 роки тому його автори точно передбачили розклад нинішньої групи на Євро-2012 - Україна, Франція, Англія і нібито Швеція (хоча насправді це швидше середньовічна Німеччина).

Відповідає нинішньому чемпіонату навіть послідовність ігор групового турніру. Спершу козаки виграють 1:2 у "лицарів" (які йдуть в атаку клином, наче хрестоносці :) ). Потім із тим же рахунком долають мушкетерів.

З ранньомодерної Франції наші герої потрапляють у вікторіанську Англію, де після запеклої битви на залитому дощем газоні отримують із рук королеви омріяний кубок, перемігши островитян 3:13. Ви вірите в такий рахунок на нинішньому Євро?

Сценарист "пророчого" мультфільму - Володимир Капустян. Режисер серіалу - Володимир Дахно, який у 1991-му зняв легендарну "Енеїду". Останні роки свого життя народний артист України Дахно жив у злиднях, на пенсію в кількасот гривень.

Гарного вам футбольного свята. Хай переможе сильніший.

Дивіться інші відео з початку 1970-их:

Новорічне звернення Брежнєва до радянського народу. ВІДЕО

"Червона Рута" перемагає в першому конкурсі пісні в Союзі. ВІДЕО

Тарапунька і Штепсель як зброя радянської пропаганди. ВІДЕО

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.