"Білоруська народна республіка" просить Путіна про війська. СКАН

У Білорусі поширюється інтернет-звернення про приєднання до Російської Федерації.

Автори вочевидь пародіюють задум російських спецслужб, з подачі була проголошена "Донецька народна республіка", зазначає "Білоруський партизан".

Надруковане на трьох аркушах звернення отримали редакції основних білоруських медіа. В тексті стверджується, що Республіка Білорусь - це "непорозуміння історії", а білоруси і росіяни - це "єдиний народ".

Президент РБ Аляксандр Лукашенка "перешкоджає повноцінному возз'єднанню нашого єдиного народу", наголошують автори.

 

Також пишуть, що "гарантією збереження нашого єдиного народу може бути тільки входження всієї або хоча б східної частині Білорусі в РФ як 23-ї республіки. Лукашенка дає нам певну перевагу - ніхто з міжнародного співтовариства не буде звинувачувати Росію в агресії, оскільки Білорусь є диктатурою".

Підписів під "зверненням" немає, підкреслює видання.

Дані останнього соціологічного дослідження показують , що тільки 3% білорусів хочуть приєднання країни до Росії. Однак є і радикально налаштовані імперіалісти.

У 2013 році російська газета "Коммерсант" з інформації про те, що в Мінську директора ЖЕКу оштрафували за відмову відповідати білоруською на білоруськомовний запит, зробила "глобальний" висновок: мовляв, уже і в Білорусі утискають російську мову.

У Вітебську є група "дивних письменників-активістів", які постійно скаржаться Москві, нібито в Білорусі утискають російську.

22 квітня, виступаючи в парламенті, президент Лукашенка заявив про свою готовність як головнокомандувача встати на захист територіальної цілісності країни у разі іноземного вторгнення "не дай Бог, з Заходу чи зі Сходу".

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.