ЛІДЕР ПАЛЕСТИНИ НАЗВАВ ГОЛОКОСТ "НАЙМЕРЗЕННІШИМ ЗЛОЧИНОМ"

Глава Палестинської автономії Махмуд Аббас назвав переслідування і знищення євреїв нацистською Німеччиною "наймерзеннішим злочином проти людства сучасної епохи".

Про це повідомляє BBC.

Керівник Палестини висловив співчуття "родинам жертв і всіх невинних людей, убитих нацистами".

"Голокост - це відображення концепції етнічної дискримінації та расизму, яку палестинці рішуче відкидають і проти якої борються", - йдеться у заяві Аббаса, поширеній з нагоди ізраїльського Дня пам'яті жертв Голокосту.

Палестинський лідер закликав уряд Ізраїлю скористатися Днем пам'яті для відновлення зусиль щодо встановлення справедливого миру між єврейською та арабською державами.

День пам'яті жертв Голокосту - меморіальна дата у державі Ізраїль, вшановується 27 квітня (на відміну від Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту 27 січня).

Цього дня по всій державі звучить траурна сирена. Люди і автомобілі зупиняються для хвилини скорботного мовчання. Багато хто запалює поминальні свічки у своїх будинках.

У відповідь на заяву лідера Палестини прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху зазначив, що слова Аббаса про Голокост не узгоджуються із його союзом з радикальним угрупуванням ХАМАС ("Ісламський рух спротиву"), яке контролює сектор Газа.

Днями було оголошено про примирення між партією Махмуда Аббаса ФАТХ і ХАМАС. Після цього Ізраїль призупинив мирні переговори з владою Палестинської автономії.

ХАМАС категорично не визнає права Ізраїлю на існування і заперечує факт Голокосту. У 2009 році угрупування чинило опір планам ООН розповідати учням про Голокост на уроках історії у школах сектору Газа.

Нагадаємо, у квітні 2014 року прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган першим із керівників турецької держави висловив співчуття нащадкам вірмен, убитих солдатами Османської імперії під час Першої світової війни.
 

Справа капітана. За що сидів легендарний «динамівець» Костянтин Щегоцький

У різноманітних рейтингах найкращих українських футболістів усіх часів неодмінно буде це ім’я — Костянтин Щегоцький. Улюбленець київських уболівальників 1930-х, капітан «Динамо», перший в Україні гравець-орденоносець — це все про нього.

«Не Арґус, ні Гелена, ні Марія Маґдалена»: вибираємо та їмо сир по-середньовічному

Середньовічна кухня – це не лише екстравагантні страви на кшталт павича, міног чи лебедя у соусі з власної крові. Якими б дивними не видавались нам інколи люди середньовіччя, їх меню не надто відрізнялось від нашого. Пропонуємо вам уривок, де історикиня й авторка книги «Від бобра до фазана: їжа західноєвропейського Середньовіччя» Стефанія Демчук розповідає про шлях на середньовічний стіл сиру, без якого і сьогодні ми не можемо уявити свою повсякденність

«Польська» ідентичність і російське самодержавство

У перші десятиліття ХІХ століття Санкт-Петербург негласно визнавав польський характер Правобережної України, як і всіх інших територій, анексованих у Речі Посполитої. Чиновники найвищого рангу навіть використовували відповідну термінологію на кшталт: "польські губернії" чи "польські землі", причому як в усному мовленні, так і в офіційному діловодстві. Після Листопадового повстання 1831 – 1832 років ситуація кардинально змінилася: російське самодержавство розпочало тотальний наступ на "польську" ідентичність. Комплекс заходів, до якого протягом наступних десятиліть вдалася російська влада, без перебільшення, можна назвати репресіями в економічній, релігійній і гуманітарній сферах. Йдеться про русифікацію польської культури, переслідування католицької церкви, політичний тиск, заборону освіти рідною мовою, декласацію та асиміляцію шляхти.

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.