АНОНС: лекція легенди польського Руху опору Адама Міхніка

Один із ідейних натхненників польської "Солідарності" проведе в Могилянці відкриту зустріч-лекцію та відповість на запитання аудиторії.

Для участі просять зареєструватись за посиланням і взяти із собою будь-який документ, що посвідчує особу.

Час і місце заходу: 5 квітня,10:00-11:30, ауд.1-217 (Актова зала) НаУКМА.

Адам Міхнік - видатний польський громадсько-політичний діяч, зокрема:

- один із ідейних натхненників "Солідарності", дисидент і політв'язень часів ПНР;
- журналіст, засновник і головний редактор найбільшого щоденного друкованого видання Польщі "Газета Виборча". За версією Financial Times, один із 20 найвпливовіших журналістів світу (2006);
- популярний поет і письменник, видавець;
- почесний професор Національного університету "Києво-Могилянська академія";
- почесний доктор Міннесотського та Мічиганського університетів, Нової Школи соціальних досліджень (Нью-Йорк);
- лауреат премії "За свободу" французького ПЕН-клубу, Міжнародної премії "Еразмус" (Нідерланди), премії Спілки європейських журналістів, Кавалер ордена Почесного Легіону (Франція) та ін. нагород і призів у галузі літератури, журналістики і прав людини.

Лекція відбудеться у рамках співпраці НаУКМА та проекту "Європейський форум".

Дивіться також:

Не паліть урядові будинки, а створюйте свій уряд!

"Я захоплений польськими звитяжцями..." Текст Стуса

У Польщі засудили міліціонерів, які били людей 25 років тому

Поляки і надзвичайний стан 1981-го. ФОТО

Як посадити поруч владу і опозицію. Польський досвід

Всі матеріали за темою "Солідарність"

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.