АНОНС: лекція легенди польського Руху опору Адама Міхніка

Один із ідейних натхненників польської "Солідарності" проведе в Могилянці відкриту зустріч-лекцію та відповість на запитання аудиторії.

Для участі просять зареєструватись за посиланням і взяти із собою будь-який документ, що посвідчує особу.

Час і місце заходу: 5 квітня,10:00-11:30, ауд.1-217 (Актова зала) НаУКМА.

Адам Міхнік - видатний польський громадсько-політичний діяч, зокрема:

- один із ідейних натхненників "Солідарності", дисидент і політв'язень часів ПНР;
- журналіст, засновник і головний редактор найбільшого щоденного друкованого видання Польщі "Газета Виборча". За версією Financial Times, один із 20 найвпливовіших журналістів світу (2006);
- популярний поет і письменник, видавець;
- почесний професор Національного університету "Києво-Могилянська академія";
- почесний доктор Міннесотського та Мічиганського університетів, Нової Школи соціальних досліджень (Нью-Йорк);
- лауреат премії "За свободу" французького ПЕН-клубу, Міжнародної премії "Еразмус" (Нідерланди), премії Спілки європейських журналістів, Кавалер ордена Почесного Легіону (Франція) та ін. нагород і призів у галузі літератури, журналістики і прав людини.

Лекція відбудеться у рамках співпраці НаУКМА та проекту "Європейський форум".

Дивіться також:

Не паліть урядові будинки, а створюйте свій уряд!

"Я захоплений польськими звитяжцями..." Текст Стуса

У Польщі засудили міліціонерів, які били людей 25 років тому

Поляки і надзвичайний стан 1981-го. ФОТО

Як посадити поруч владу і опозицію. Польський досвід

Всі матеріали за темою "Солідарність"

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.

“Какая разніца” і штрафи за російські вивіски: мовні пристрасті в Україні сто років тому

Мовне питання в Україні, здавалося б, остаточно вирішене та законодавчо врегульоване, знову з’являється на порядку денному – з подачі вже нової влади. Паралельно бачимо спроби назвати мову “причиною громадянської війни”, чинити опір подальшій українізації тощо. Нічого нового за останні 30 років? Насправді такі “мовні срачі” трусили Україну і після проголошення незалежності більше 100 років тому!

Степан Бойко. Як дядько Шухевича захищав головного комуніста Волині

На думку Степана Шухевича багато справ супроти членів КПЗУ було сфабриковано правоохоронними органами. Будучи одним із адвокатів на відомому «Володимирському процесі 151-го» 1926 р., він зазначав, що серед підсудних лише кілька осіб насправді сповідували комуністичну ідеологію, натомість, інші були «українцями, мешканцями Володимира», які «про комуну і комуністів… знали лише з книжок».