В ЛУГАНСЬКУ ВИКРАЛИ УНІВЕРСИТЕТСЬКОГО ІСТОРИКА

У Луганську викрали голову місцевої "Просвіти", викладача ЛНУ Володимира Семистягу.

Про це у своєму твітері написав блогер Сергій Іванов.

"Терористи ЛНР провели "обшук" офісу Семистяги в Центрі українсько-канадської дружби, - повідомив він. - Збираються робити "обшук" у його квартирі".

Володимир Семистяга - старший викладач кафедри історії України Луганського національного університету; член правління Луганської обласної організації краєзнавців, спеціалізується на історії XX сторіччя.

Володимир Семистяга

Він також є головою Луганського обласного об'єднання товариства "Просвіта" і головним редактором журналу "Бахмутський шлях". Ось його Facebook.

Як відомо, 8 травня 2014 року в м. Дружківка Донецької області терористи обстріляли і пограбували будинок члена Всеукраїнської організації "Просвіта" Євгена Шаповалова.

Того ж дня у селі Шандриголове Краснолиманського району Донецької області терористами було вбито фермера, активіста Краснолиманської "Просвіти" Валерія Сала.

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.