У Молдові хочуть штрафувати за "георгіївські стрічки"

На розгляд парламенту Молдови внесено законопроект, який передбачає штраф за використання "георгіївської стрічки".

Про це повідомляє "Комсомольськая правда в Молдові".

Проект закону передбачає штраф для фізичних осіб у розмірі до 2400 леїв (близько 200 доларів), а для юридичних - 4000 леїв (близько 390 доларів).

Свою ініціативу депутати пояснюють тим, що "використання цього символу створює напругу в суспільстві".

"Останні події на сході України ясно свідчать про справжнє призначення цієї стрічки, - йдеться у преабулі законопроекту. - Велика частина сепаратистів і прихильників федералізації України вважають, що їхній символ - це Георгіївська стрічка. Тобто вона стала символом сепаратизму , беззаконня , нестабільності і сотень жертв сепаратистів".

Депутати наголошують, що на сході Молдови також є "вогнище сепаратизму" [невизнана Придністровська республіка - ІП], військову і політичну підтримку якому надає Росія.

"У цих умовах використання на території Молдови в політичних, соціальних та культурних цілях Георгіївської стрічки є загрозою для територіальної цілісності Молдови", - йдеться в документі.

Ліберальна партія Молдови, представники якої внесли законопроект, є частиною урядової коаліції "За європейську інтеграцію".

Читайте також: "Георгіївська стрічка: поваги - нуль, максимум пропаганди"

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.