Помер легендарний спортсмен і ветеран Другої світової

У віці 97 років пішов з життя американський атлет Луї Замперіні, відомий своєю сповненою пригод біографією.

Про це повідомляє BBC.

Замперіні - учасник Олімпіади 1936 року в Берліні, який виступав за збірну США в бігу на 5000 метрів.

Mедалей він не виграв, але Адольф Гітлер наполіг на зустрічі саме з Замперіні, вважаючи його найбільш перспективним молодим бігуном.

 Фото: artofmanliness.com

З початком Другої світової війни Луї Замперіні пішов служити пілотом бомбардувальника і був направлений на Тихоокеанський фронт.

У квітні 1943 року літак Замперіні зазнав аварії у відкритому океані: з 11 членів екіпажу вижили троє, що опинилися без води і їжі на маленькому надувному човні.

Після 47 днів дрейфу, під час яких помер один з товаришів Замперіні, човен пристав до Маршаллових островів, де американські льотчики потрапили в полон до японців.

 Замперіні (ліворуч) після повернення з полону

На батьківщині Луї Замперіні спочатку оголосили зниклим без вісти, а потім загиблим під час бойових дій.

Через рік Замперіні звільнили з полону і повернувся до Сполучених Штатів.

У грудні 2014 року в прокат виходить фільм "Незломлений", знятий за біографією Луї Замперіні авторства Лори Хілленбранд, що стала в Америці бестселером 2010 року.

 З Анджеліною Джолі

Режисером фільму стала актриса Анджеліна Джолі, а сценаристами - режисери брати Коени.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.