АНОНС: Дослідник історії Східної Європи Тімоті Снайдер у Києві, Дніпропетровську й Харкові

23-26 червня американський історик, професор Єльського університету, автор історичного бестселера "Криваві землі" Тімоті Снайдер презентуватиме російський переклад його книги в Києві, Дніпропетровську й Харкові.

Книга "Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним" Тімоті Снайдера присвячена трагічним сторінкам в історії Східної Європи: український Голодомор, сталінські масові екзекуції, депортації та вбивства поляків, навмисне морення голодом радянських військовополонених, Голокост, розстріли німцями цивільного населення в ході антипартизанських операцій, післявоєнні етнічні чистки...

Дві тоталітарні системи здійснювали однакові злочини в один і той же час, в одних і тих же місцях, сприяючи один одному і підбурюючи один одного.

"Криваві землі" отримали 9 перших премій у різних номінаціях, були названі "книгою року" за результатами дванадцяти літературних списків.

Книга миттєво стала світовим бестселером, пережила 29 видань на 26 мовах світу. Російською мовою публікується вперше.

Російське видання дослідження "Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним" здійснене українським видавництвом "Дуліби" за спияння Посольства США в Україні.  

Метою нового видання є поширення інформації про два тоталітарних режими серед російськомовного  населення України та поза її межами. 

 
 
У Києві 23 червня 2015 р. (вівторок) автор матиме презентації:

Місце: Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років (вул. Лаврська, 24, головна експозиція)

Час: 11:30 - 13:00

Учасники: працівники музеїв, бібліотек, науковці, студенти та всі охочі за участі заступника міністра культури України Ігоря Ліхового.

Модерує: Марина Гримич.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації на електронну адресу admin@nmhpw.kiev.ua.

Місце: культурний центр "Американський дім" (вул. Пимоненка, 6)

Час: 15:00 - 16:30

Учасники: студенти, журналісти та любителі історії.

Вхід вільний за умови наявності паспорта або іншого офіційного документа, що засвідчує особу.

Зустріч у мережі "Фейсбук" тут.

Крім цього, Тімоті Снайдер презентує книгу в Дніпропетровську і Харкові:

24 червня, середа

Час: 12:00 - 15:00

Місце: Український інститут вивчення Голокосту "Ткума" (центр "Менора",  м. Дніпропетровськ, вул. Шолом-Алейхема, 4)

25 червня, четвер

Час: 17:30 - 19:00

Місце: Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка (м. Харків, пров. Короленка, 18)

26 червня, п'ятниця

Час: 15:00 - 17:30

Місце: Харківський національний університет імені В. Каразіна (м. Харків, пл. Свободи, 4, зал засідань Вченої ради)

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.