ЛИСТУВАННЯ МАРКСА Й ЕНГЕЛЬСА ОЦИФРОВАНE І ДОСТУПНЕ ОНЛАЙН

Листування між філософами-економістами XIX сторіччя Карлом Марксом та Фрідріхом Енгельсом відтепер можна подивитися онлайн.

Про це повідомляє Міжнародний інститут соціальної історії.

Каталог оцифрованих оригінальних листів оприлюднено на сайті інституту. Доступ вільний і відкритий для всіх користувачів.

"Цей відомий архів... є одним із найбільш упливових писемних артефактів у світовій історії і досі відіграє значну роль в переосмисленні капіталізму, праці, економічних криз та революцій", - зазначають упорядники.

В інституті додають, що почерк Маркса є досить дрібним і нерозбірливим.

Листування Маркса та Енгельса зберігалося в Амстердамі з 1938 року. Оцифрування виявилося тривалою і копіткою роботою, результати якої будуть зберігатися в цифровому сховищі.

Нагадаємо, у червні 2013 року рукопис "Маніфесту комуністичної партії" (1848 рік) та перше видання "Капіталу" (1867) Карла Маркса потрапили до переліку світової документальної спадщини ЮНЕСКО.

Дивіться також:

Український марксизм. Короткий нарис

У Берліні хочуть прибрати пам'ятник Марксу та Енгельсу. ФОТО

Британська бібліотека оцифровує класичну літературу. СКАНИ

12 млн історичних зображень викладають онлайн. СКАНИ

На Сумщині відновили пам'ятник Марксу. ФОТО

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.