Архітектор придумав дитячий конструктор замків України. ФОТО

Архітектор зі Славути (Хмельницька область) В'ячеслав Соколовський планує запустити серію дитячих конструкторів, які дозволять збирати моделі основних замків України.

Про це він написав у Facebook-групі Архітектура України.

"Декілька років виношував ідею всіляких дерев'яних архітектурних "конструкторів" для дітей", - зазначив Соколовський, вивісивши фотографії "пробного набору "Луцький замок".

За словами архітектора, конструкторський набір вміщається у дерев'яній скринці розміром 45*30*15 сантиметрів.

 

"Окремо будуть скомплектовані набори В'їзної вежі (Луцьк), башти Острога, набір Хотинського замку, - розповів він. - Ідея така: маючи, наприклад, комплекти "Луцьк" і "Хотин", можна буде побудувати і "Меджибіж", і "Камянець-Подільський".

 

До набору буде додана інструкція і словничок архітектурних термінів, "все лиш на папері, жодних дисків, флешок".

 

Планується комерційне використання ідеї, наразі ініціатори налагоджують виробництво.

 

Соколовський додав, що в майбутньому планується запуск ще складніших комплектів - з круглими в плані вежами і конусним дахом. В результаті дитина отримає матеріали для збирання фактично всіх відомих замків України.

ТАКОЖ:

Замки та фортеці України з висоти. ФОТО

Інші матеріали за темою "Архітектура"

Інші матеріали за темою "Замки"

Інші матеріали за темою "Діти"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.