Нью-Йоркська бібліотека відкрила доступ до 180 тисяч зображень

Нью-Йоркська бібліотека виклала в загальний доступ більш 180 тисяч зображень.

Про це повідомляє офіційний сайт бібліотеки.

Серед викладених скарбів - скани літературних арабських творів XI століття. Крім того, викладені скани тисяч рукописів, карт, фотографій, нотних записів, листівок і безлічі інших зображень.

Зображення можна ранжувати за століттям, жанром, кольором або бібліотечною колекцією.

Бібліотека також вирішила створити кілька ігор і програмних інструментів, серед яких - іграшка, подобу Pac-man, що дозволяє вивчити типові апартаменти Нью-Йорка минулих десятиліть.

Можна порівняти те, як виглядали деякі вулиці Нью-Йорка в 1911 році і зараз. Допитливий мандрівник отримав можливість вивчити керівництво для туриста середини 20-го століття. Називається це керівництво The Green Book, і тут можна знайти готелі, ресторани, бари і АЗС, необхідні мандрівникові тих років.

За словами представників бібліотеки, поточна акція - лише початок. У майбутньому організація буде викладати більше оцифрованих творів, фотографій, картин. У колекції бібліотеки понад 670 тисяч книг, фотографій, малюнків.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.