Нью-Йоркська бібліотека відкрила доступ до 180 тисяч зображень

Нью-Йоркська бібліотека виклала в загальний доступ більш 180 тисяч зображень.

Про це повідомляє офіційний сайт бібліотеки.

Серед викладених скарбів - скани літературних арабських творів XI століття. Крім того, викладені скани тисяч рукописів, карт, фотографій, нотних записів, листівок і безлічі інших зображень.

Зображення можна ранжувати за століттям, жанром, кольором або бібліотечною колекцією.

Бібліотека також вирішила створити кілька ігор і програмних інструментів, серед яких - іграшка, подобу Pac-man, що дозволяє вивчити типові апартаменти Нью-Йорка минулих десятиліть.

Можна порівняти те, як виглядали деякі вулиці Нью-Йорка в 1911 році і зараз. Допитливий мандрівник отримав можливість вивчити керівництво для туриста середини 20-го століття. Називається це керівництво The Green Book, і тут можна знайти готелі, ресторани, бари і АЗС, необхідні мандрівникові тих років.

За словами представників бібліотеки, поточна акція - лише початок. У майбутньому організація буде викладати більше оцифрованих творів, фотографій, картин. У колекції бібліотеки понад 670 тисяч книг, фотографій, малюнків.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.

"Кросворд" для ОУН. Спецоперація кдб

Одним із головних завдань кдб було недопущення єдності в середовищі українських емігрантських організації. Для цього постійно вдавалися до проведення всіляких так званих активних заходів. Метою було розсварити українців, скомпрометувати лідерів і зрештою домогтися знищення однієї або кількох організацій чи хоча б зменшення їхньої активності. Наочним прикладом того, як це розроблялося і діяло на різних етапах, є спецоперація кдб "Кросворд", спрямована проти різних течій ОУН.

Російська православна церква і КДБ: факти

Існує думка, що нинішні проблеми в Російської православної церкви пов'язані винятково ключно з особистістю її патріарха Кирила Гундяєва, і якщо його не стане, то все у Московському патріархаті може змінитися на краще. Однак, чи це дійсно так? Чи справді проблеми цілої системи зосереджені в одній людині? Очевидно, що РПЦ переживає глибоку кризу. Але якими є її суть і причини?

Операція "Ставка". Невідомі документи щодо убивства в Роттердамі

23 травня 1938-го співробітник нквс срср Павло Судоплатов за вказівкою сталіна скоїв у Роттердамі вбивство лідера ОУН Євгена Коновальця. Нові документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України проливають світло на окремі невідомі епізоди тієї операції і дають змогу знайти відповіді на запитання, чи підозрювали провідні діячі ОУН, що Павло Судоплатов і агент "Лебедь" опинилися в їхньому середовищі не випадково, а діяли за завданням нквс.