ЦРУ відкрило свій архів про дослідження НЛО

Сотні документів про спостереження за непізнаними літаючими об'єктами на території США, ФРН, СРСР і Бельгійського Конго до 1978 року розсекречені Центральним розвідувальним управлінням США.

Про це з посиланням на The Mirror повідомляє Ліга.

Документи переважно присвячені розслідуванням, які проводилися з кінця 1940-х і в 1950-х роках. Крім цього, відомство опублікувало протоколи засідань комісій зі спостереження за НЛО.

Переглянути НЛО-архів можна на сайті ЦРУ.

В матеріалах немає прямих доказів зв'язку феномену НЛО з позаземними цивілізаціями, зазначає видання.

ЦРУ припускало, що круглі літаючі об'єкти можуть бути радянського виробництва, тому старанно збирало інформацію про НЛО

Більшість фото- і текстових документів містить небагато інформації для серйозного наукового аналізу, додають журналісти.

 

Публікацію частини раніше засекречених даних ЦРУ приурочило до виходу (після 13-річної перерви) перших серій 10-го сезону культового серіалу "Секретні матеріали".

Як відомо, у грудні 2015 року Національне управління архівів та документації США розсекретило перелік можливих цілей на випадок ядерної війни з СРСР у 1959 році.

Інше за темою АРХІВИ

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.