БУДІВЛЮ ОДЕСЬКОГО АРХІВУ ПЕРЕДАЛИ ЄВРЕЙСЬКІЙ ГРОМАДІ

Депутати Одеської обласної ради повернули єврейській громаді будинок колишньої Бродської синагоги, в якому зараз розташовано обласний державний архів.

Про це повідомляє Думская.

Після оголошення результатів голосування працівники архіву, які були присутні на сесії, почали скандувати: "Ганьба!" Депутати, ігноруючи вигуки, пішли на перерву.

Директор Одеського облархіву Володимир Левчук підкреслив, що співробітники зовсім не проти передачі будівлі.

За словами Левчука, архівісти вимагали від депутатів, щоб ті спершу проголосували за виділення установі нового "нормального приміщення", а потім уже передавали будівлю релігійній громаді.

"Спочатку необхідно визначити майбутнє нашого архіву, - зазначив директор. - Площа приміщення, яке нам пропонують, всього 1700 квадратних метрів, а нинішня площа [архіву] - 2700 квадратних метрів".

Як відомо, в лютому 2016 року Одеський обласний архів завершив оцифрування і першим з українських архівів виклав у відкритий доступ всі описи фондів періоду УРСР та Незалежності.

Вже багато років будівля держархіву Одеської області перебуває в аварійному стані.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.