АНОНС: У Києві пройде фестиваль української есеїстики "Шерех-2016"

Зануритись у доробок українських есеїстів, послухати сучасної творців, а також познайомитись з молодим українським словом можна буде 16-18 грудня на фестивалі "Шерех-2016".

Фестиваль "Шерех" названо за псевдонімом батька української есеїстики Юрія Шевельова.

Шерех – це його найособистіше ім'я для найважливіших думок. Водночас "шерех" – це звук від гортання сторінок. Українська думка має багато сторінок, чи мало з них було вирвано. Перипетії, які пережили й переживає українська думка, неодмінно потребує рефлексії

Ці два дні фестивалю пройдуть під знаком Думки: читання, майстер-класи, дискусії, презентації; зустрічі і знайомства; кава і книги – книги і кава; камін, відкритий мікрофон; запеклі дискусії; вечірки і семінари.

Кульмінацією фестивалю стане вручення ІV Премії імені Юрія Шевельова та відзначення молодих есеїстів.

 

Серед учасників фестивалю ШЕРЕХ - письменники, літературознавці, критики, видавці, блогери, філософи: Володимир Єрмоленко, Андрій Бондар, Оля Гнатюк, Ірина Славінська, Дана Павличко, Софія Андрухович, Євгеній Стасіневич, Олексій Сігов, Михайло Мінаков, Віктор Марущенко, Микола Рябчук, Антон Мартинов, Вахтанг Кебуладзе, Павло Швед, Григорій Грабович, Олександр Саврук.

ПОВНА ПРОГРАМА фестивалю тут: http://www.sherekh-fest.com/ 

16—18 грудня

Місце: Art Ukraine Gallery (Київ, вул. Грушевського, 9-А)

Організатори: Києво-Могилянська бізнес-школа [kmbs], видавництво "Дух і Літера", а також Український центр Міжнародного ПЕН-клубу.

Вхід на події фестивалю вільний за умови обов'язкової реєстрації.

Контактні особи:
Pavlo Bilodid, pb@kmbs.ua, координатор фестивалю
Galya Vasylenko, gv@kmbs.ua, секретар відзнаки ШЕРЕХ
Anastasiia Negrutska, shevelov-award@gmail.com, секретар Премії ім. Шевельова

Городниця: від унікального скарбу до давньоруського городища

У Городниці на Житомирщині, де в кінці серпня знайшли унікальний тисячолітній скарб із 38 срібниками, археологи виявили невідоме досі давньоруське городище

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року