Кролики відкопали храм Тамплієрів?

Світові медіа повідомляють про неймовірну археологічну знахідку британських… кроликів. Чи ця знахідка насправді є сенсацією?

Зазвичай світові медіа повідомляють про сенсаційні відкриття британських вчених. Ця історія розпочалася в стилі "Аліси у Країні Див" Льюїса Керола – через кролячу нору.    

 "Униз і вглиб кролячою норою" Фото: Michael Scott/ Caters News

Повідомлялося, що у британському графстві Шропшир, на землях одного з місцевих фермерів був знайдений таємний храм ордену Тамплієрів. Кроляча нора обвалилася і відкрила вхід до рукотворної печери.

Деякі медіа поспішили оголосити, що печерний храм був створений більше 700 років тому.

 "Все дивасніше й дивасніше!" Фото: Michael Scott/ Caters News

Завдяки фантастичним фото Майкла Скотта з Carters News новина з Шропшира облетіла увесь світ.

На жаль, історія не є такою сенсаційною, як повідомляли деякі ЗМІ.

Правдою є лише те, що рукотворна печера насправді існує.

 Таємниче підземелля у Шорпширі. Фото: Michael Scott/ Caters News

Але вперше вона була знайдена раніше. Місцеві путівники пишуть про це підземелля ще у 2002 році, наприклад "Підземелля Шропшира"/ Subterranean Shropshire.

Загальний опис на веб-сторінці ShropshireHistory.com  повідомляє, що це підземелля скоріш за все було створено у Вікторіанську епоху (друга половина ХІХ ст).

У ті часи створення романтичних руїн і підземель такого кшталту було досить поширеною модою серед британських поміщиків.

Таємниче підземелля у Шорпширі. Фото: Michael Scott/ Caters News 

Тому це підземелля не є нововідкритим, не було таємним, і навряд чи мало стосунок до загадкового і оповитого легендами Ордену Тамплієрів – про це повідомляє сайт snopes.com, що спеціалізується на перевірці фактів і розвінчанні фейків .

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.