Невідомі обмалювали Монумент Слави у Львові. ФОТО

Невідомі облили червоною фарбою Монумент Слави на вул. Стрийській у Львові. Білою фарбою на частині комплексу написали слово "окупація".

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив мобілізований журналіст ICTV Іван Кривий, передає "ГалІнфо".

"Потрібна" картинка далі формується. Якщо у театрі під час вистави висить рушниця, то вона повинна вистрілити. Якщо у Львові "ламають списи" довкола Монумента Слави - чекай провокацію, адже суперечка - лише фон для ефектних та провокуючих рішень.

 

Для того, щоб фарба, яка трансформується у факт приниження пам'яті і не уміння виходити з суперечливих ситуацій цивілізовано, ставала ударом по нашому місту, нашій країні, по нашому народові", - написав Іван Кривий.

 

Він зазначив, що фарба ще свіжа, тому ймовірно провокацію здійснили вночі.

"Під покровом ночі створили "картинку", що тут живуть неадекватні люди. Вам не вдасться хитати місто! Громада Львова, українці - це не циніки, це не люди "темряви". Тому однозначно прошу відділяти тих, хто зробив цю провокацію і громаду!", - написав Іван Кривий.

 

Він додав, що якби працювала камера відео нагляду, то провокаторів можна було б побачити.

Як писала "ІП", з початку цього року в Україні з певною періодичністю спостерігаються атаки вандалів на пам'ятники та меморіальні дошки.

Почалося все 8 січня, коли невідомі підірвали меморіал загиблим полякам у Гуті Пеняцькій на Львівщині. Відновлений пам'ятник знову пошкодили 14 березня. У ніч на 25 січня було атаковано польський меморіал у Биківні, що під Києвом.

10 березня був сплюндрований пам’ятник львівським професорам, розстріляним нацистами у 1941 році. 12 березня образливі написи і червона фарба з’явилася у Підкамені на Львівщині, на меморіалі полякам, які загинули у польсько-українському конфлікті.  

Вночі проти 18 березня вандали сплюдрували монумент Олені Телізі в Бабиному Яру в Києві. 22 березня виявилося, що в київського пам'ятника Щорсу бракує ноги. 24 березня і 28 квітня фарбою псували меморіал загиблим євреям коло Тернополя.

У ніч на 8 квітня хтось розбив меморіальні дошки Симону Петлюрі та героям сучасної війни27 квітня постраждав пам'ятний знак на честь солдатів дивізії військ СС "Галичина" у Тернополі. У ночі з 27 на 28 травня фарбою облили меморіальну дошку на честь Євгена Коновальця в Боярці.

Окрім того, впродовж 2014-2017 років у Польщі зруйновано або осквернено 15 українських пам’ятників.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."