АНОНС: Зустріч із Вахтангом Кіпіані в Торонто

Запрошуємо наших канадських читачів і прихильників на зустріч із українським істориком та журналістом Вахтангом Кіпіані 11 липня в Торонто.

У програмі: 

- презентація трьох книг - "Українська Канадіана. Збірник матеріалів з історії українців Канади" том перший, "ОУН і УПА" та "Війна двох правд. Поляки та українці у кривавому ХХ столітті" Всі три книги можна буде придбати на заході.

- фільм Телеканалу ZIK та проекту "Історична Правда" "Наші перші" про перші поселення українців в Канаді 

- дискусія про історію та медіа, політику та суспільство; автограф-сесія та неформальне спілкування з кавою та тістечками 

 


Вівторок, 11 липня, 19.00

Місце: 145 Evans Ave, Etobicoke, ON M8Z 5X8, Canada

Організатори: Ukrainian National Federation - Toronto BranchUkrainians in Toronto Group / Ukrainians in Toronto (Торонто) та проект "Історична Правда" (Україна) за підтримки Ukrainian Credit Union Limited, клубу інтелектуальних ігор UbrainE club, компанії MEEST Canada та Vyshyvane Toronto • Ukrainian Toronto.

Вхід вільний.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.