АНОНС: Редактор "Історичної правди" розповість про бойову співпрацю українців і поляків проти комунізму

13-го жовтня відбудеться лекція редактора "Історичної правди" Ігоря Бігуна "Непрості союзники. Антикомуністична співпраця українських та полсььких націоналістів".

Упродовж першої половини ХХ ст. українські й польські націоналісти перебували в постійному жорстокому протистоянні. Його піком стали дві польсько-українські війни 1918—1919 рр. та 1942—1947 рр.

Здавалося, надії на будь-яке порозуміння потонули в ріках крові, що її пролили обидві сторони. Проте в 1945 р. сталося майже неможливе: люди, які ще вчора різали та стріляли одне в одного, виступили спільно проти комуністичного тоталітарного режиму та його польських маріонеток.

Про співпрацю польської антикомуністичної організації "Воля і незалежність" та Української повстанської армії розповість Ігор Бігун.

 

14 жовтня, п'ятниця, 20.00

Місце: літературний клуб "Пломінь" (Київ, провулок Шевченка 5 (ст. метро Майдан Незалежності), Козацький Дім - 3 поверх).

Вхід вільний.

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»

Мустафа Джемілєв: Коли в історії людства окупанти йшли із зайнятої території самовільно та без тиску?

Сталінська депортація у дитячому віці до Середньої Азії, 15 років у тюрмах та колоніях, 303 дні голодування та внесок у повалення радянського союзу, повернення до Криму та створення системи органів національного самоуправління, окупація півострова Росією та заборона в’їзду на Батьківщину, врешті-решт статус живої легенди. Це невичерпний перелік біографічних віражів лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Перші залізниці і перші залізничні катастрофи в Україні

Перші залізниці на сучасній території України з’явилися протягом 1860-х років – це була залізниця із Відня через Краків до Львова і Чернівців. На Наддніпрянщині перші колії поєднали Курськ із Харковом, Києвом і Одесою. В кінці 1860-х років сталися і перші залізничні катастрофи, про які я Вам і розповім.

12 цитат від Володимира Винниченка

Є певна плутанина з датою народження Володимира Винниченка. Є дата, записана його дружиною. День, який назвав він сам. І дані з метричного запису. Різниця – у межах трьох днів: 14, 15 та 16 липня 1880 року. І це без врахування переводу зі старого на новий стиль календаря.