У парламенті відкрилась експозиція з нагоди 100-річчя проголошення УНР

Голова Верховної Ради Андрій Парубій відкрив нову експозицію Музею українського парламентаризму з нагоди 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки 22 січня 1918 року.

Відкриття експозиції відбулося на третьому поверсі парламенту, у кулуарах, повідомляє Укрінформ.

 

ьогодні ми відкриваємо фотовиставку, присвячену 100-річчю проголошення української державності. Це була моя давня мрія зробити у Верховній Раді музей парламентаризму, експозицію, яка буде змінюватися і розповідати про різні етапи нашої історії", – сказав спікер, відкриваючи виставку.

Окрім того, у рамках заходу відбулася презентація перших 25 томів 50-томного видання праць першого голови Української Центральної Ради Михайла Грушевського видавництва "Світ" (Львів).

За словами Голови Верховної Ради, це видання дасть можливість глибше вивчити той період української історії, а також ознайомитися із творчими здобутками Грушевського.

"Його твори будуть для сьогоднішнього покоління великою енциклопедією як того періоду, так і творчості Михайла Грушевського", – сказав Парубій.

Нагадаємо, що 15 листопада 2017 року у Києві відкрилась виставка "100 років боротьби: Українська революція 1917-1921".

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.