На Прикарпатті презентували книгу про жертв нацистів та більшовиків

В основу видання лягли сотні історій з архіву СБУ.

1 лютого, в Івано-Франківську презентували книгу "Нереабілітована пам’ять". Про це повідомляє Галицький кореспондент.

 

Упорядник праці Сергій Адамович розповідає, що основою для написання стали реальні людські історії:

"Книга є результатом роботи в архівах СБУ, також описуються свідчення очевидців. Ця книга розкриває обличчя наших "визволителів". Кожна історія є особлива, коли виходив з архіву СБУ, думав про те, що не таке і погане наше життя", – каже упорядник.

Один із авторів, Роман Кобильник, розповів про те, що праця над книгою була дуже складною:

"Сама робота була дуже цікава, треба було опрацювати великий масив архівів, це цікава і скрупульозна праця. Книга про те, що кожен учасник таких подій є героєм, бо герой не лише той, хто воює, йдеться також про всіх людей, які допомагали", – ділиться Роман Кобильник.

Він також зазначив, що книга написана розмовною цікавою мовою, але художніх метафор немає – трагічні історії цілком реальні. Автори сподіваються продовжити роботу, адже є ще близько 60 000 неопрацьованих справ того часу.

Нагадуємо, що 8 лютого у Києві відбудеться презентація книги Андрія Мелехова "Большая война Сталина".

Несуверенні нації. Як Україна стала засновницею ООН?

Ті, хто грає у різновид шахів із назвою «Ялта», знають, наскільки цінними (але непевними) бувають тимчасові альянси. Гру придумали після Ялтинської конференції і назвали на її честь.

Історія на львівському Форумі видавців. РОЗКЛАД

У Львові розпочався 26-й Форум видавців. "Історична правда" традиційно обрала серед сотень заходів ті, що пов'язані з історією.

Пропаганда «Золотого вересня». Навіщо комуністи переклали на «мову» народних пісень заяву Молотова?

Невдовзі після "Золотого вересня" на західноукраїнських землях, що стали тепер радянськими, почали виникати "народні" пісні й вірші про "батька-Сталіна" та "польських панів". Така творчість, попри свій вдаваний "стихійний" характер, виходила напрочуд схожою на повідомлення ТАСС чи передовиці "Правди".

Єрусалим у серці Африки

"Остерігаюся писати про них, бо мені просто ніхто не повірить, але присягаюся, що пишу щиру правду..." Як скельні церкви Лалібели увічнили їхнього творця і позбавили влади його нащадків