АНОНС: Презентація-екскурсія «Графіті Софії Київської»

У суботу можна буде побачити особисті автографи Анни Ярославни та Володимира Мономаха.

У "Софії Київській" - найдавнішій уцілілій пам'ятці східноєвропейської культури збережена рекордна для Європи площа мозаїк, фресок та графіті. Останніх – неофіційних написів, видряпаних на стінах "сміливцями" багато століть тому, налічується понад 7 тисяч.

 

Цієї суботи пройде презентація нового видання "Корпусу графіті Софії Київської (XI – початок XVIII ст.)", присвяченого написам та малюнкам на фресках західної внутрішньої галереї собору.

Відвідувачі дізнаються історії, які не прочитати у книжках і не відшукати в інтернеті. А також матимуть змогу познайомитися з останніми досягненнями української епіграфіки з уст автора книги – відомого вченого-археографа, заступника генерального директора з наукової роботи Національного заповідника "Софія Київська" Вячеслав Корнієнко.

Час: 10 лютого, субота, 12.00.

Місце: Національний заповідник "Софія Київська", вул. Володимирська, 24, м. Київ.

Контакт: (044) 279-22-56, (044) 278-76-62.

Вартість: 80 гривень (60 гривень + 20 гривень - вхід на територію Національний заповідник "Софія Київська")

Як раніше повідомлялось, навколо фундаментів Десятинної церкви у Києві зростає напруження.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.