Про 100-річчя підняття прапорів на флоті нагадуватиме соцреклама в Києві. ФОТО

До 100-річчя підняття українських прапорів на Чорноморському флоті і проголошенням його флотом Української Народної Республіки в столиці на сіті-лайтах та білбордах з’явилася соціальна реклама, розроблена Українським інститутом національної пам’яті.

30 плакатів із соціальною рекламою розміщені в Києві завдяки сприянню Київської міської державної адміністрації та Міністерства інформаційної політики. 

"Відзначаючи 100 літній ювілей  Української революції 1917-1921 років, ми відзначаємо ювілеї створення не лише державних інституцій чи державної символіки, але й збройних формувань, які захищали новопосталу державу. 29 квітня 1918 року синьо-жовті прапори було піднято над кораблями Чорноморського флоту. Цей день став  початком творення військово-морських сил України. Нинішні моряки та офіцери, покликані захищати Україну сьогодні, мають пам’ятати про своїх попередників"- наголосив Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

 

Побачити соціальну рекламу можна в Голосіївському, Печерському, Дарницькому, Дніпровському, Подільському, Святошинському, Шевченківському та Солом'янському  районах за такими адресами:

Дніпровський р-н, вул. Андрія Малишка ст.м. Дарниця

Шевченківський р-н, вул. Чорновола, 33/30(№1)

Шевченківський р-н, вул. Січових Стрільців (Артема) (проти буд.84, №1)

Солом'янський р-н, вул. Народного Ополчення, 10 (на розподільчий смузі).

Шевченківський р-н, вул. Прорізна, 8

Шевченківський р-н, вул. Богдана Хмельницького, 37/2 на зеленій зоні

Голосіївський р-н, вул. Велика Васильківська (Червоноармійська), 118 (№1)

Шевченківський р-н, вул. Трьохсвятительська ( проти буд.№7)

Печерський р-н, вул. Алмазова генерала (Кутузова), 18/7

Шевченківський р-н, вул. Льва Толстого, 12(№5)

Подільський р-н, вул. Олени Теліги  ел. опора №214-216

Оболонський р-н, вул. Полярна перед поворотом на вул.Богатирську

Подільський р-н, вул. Сковороди Григорія, 19

Шевченківський р-н, вул. Чорновола /вул. Артема (№3)

Голосіївський р-н, вул. Антоновича (Горького), 25

Подільський р-н, вул. Стеценка 350м до повороту на вул.Міську

Святошинський р-н, Велика

Кільцева дорога /270м за залізничним мостом

Дарницький р-н, вул. Ревуцького /навпроти буд. №22 (розподільча смуга), 165м до вул. Олійника в напрямку просп. Бажана

Шевченківський р-н, вул. Пушкінська, 34 №1

Печерський р-н, вул. Городецького архітектора, 1/3 №1

Печерський р-н, вул. Московська, 21

Голосіївський р-н, Столичне шосе /340мвід повороту на Лісництво

Голосіївський р-н, Столичне шосе /вул. Фестивальна

Шевченківський р-н, пл. Лук`янівська №3

Печерський р-н, вул. Ольгинська, 2/1

Печерський р-н, вул. Коновальця Євгена (Щорса) проти буд.7/9, №2

Шевченківський р-н, вул. Прорізна, 2 №2

Шевченківський р-н, вул. Петлюри (Комінтерну) проти буд.4

Солом'янський р-н, вул. Солом`янська, 16-Б №2

Солом'янський р-н, вул. Дмитра Луценка (біля автостоянки) 

 

Нагадаємо, що 29 квітня 1918 року відбулася надзвичайно важлива історична подія в історії українського флоту. Спираючись на рішення делегатів корабельних команд і настрої українських моряків та офіцерів, весь Чорноморський флот був проголошений флотом УНР і видано наказ урочисто підняти українські прапори.

Це рішення підтримала й виконала абсолютна більшість кораблів Чорноморського флоту. Ті ж команди, що перебували під впливом більшовиків, поспішно евакуювали свої кораблі із Севастополя до Новоросійська. День 29 квітня став справжнім тріумфом національної волі, на довгі роки ставши святом Українського державного флоту.

Жіноче обличчя Норильського повстання

65 років тому 26 травня розпочалося Норильське повстання політичних в’язнів ГУЛАГу. Найдовше в історії – тривало 72 дні: до 4 серпня 1953 р. Його особливістю була активна участь у ньому жінок 6-ї жіночої зони, більшість з яких – українки.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".