Клімкін відсторонив консула в Гамбурзі за антисемітські висловлювання

Консула України в Гамбурзі (Німеччина) Василя Марущинця тимчасово відсторонили від виконання службових обов'язків.

Вітчизняне Міністерство закордонних справ перевіряє його причетність до антисемітських висловлювань та фашистських симпатій у соціальних мережах – про це "5 каналу" повідомила речниця відомства Мар'яна Беца.

Після скандальних висловлювань у МЗС щодо Василя Марущинця відкрили відповідне дисциплінарне провадження.

"Розпочато термінове дисциплінарне провадження у зв'язку з антисемітськими висловлюваннями одного з консулів у Гамбурзі. Дипломат відсторонений від виконання службових обов'язків, наразі розглядається питання про його можливе відкликання з Гамбурга до України. МЗС України категорично засуджує всі прояви антисемітизму, ксенофобії та дискримінації і не толерується серед наших співробітників як центрального прав'я, так і за кордоном. Ми ретельно розберемося із ситуацією та зробимо висновки на майбутнє", – зазначила Мар'яна Беца.

 

Скандал навколо Василя Марущинця розгорівся після того, як у ЗМІ потрапили дописи з його закритої сторінки у "Фейсбуці".

Зокрема, він публікував фото, на якому позує з тортом із написом "Mein Kampf" ("Моя боротьба" – назва програмової книжки ідеолога нацизму Адольфа Гітлера)

 

Нагадуємо, що Adidas випустив серію спортивного одягу із зображенням державного герба СРСР і надписом USSR напередодні Чемпіонату світу з футболу, який в липні відбудеться в Росії. Через негативну реакцію багатьох клієнтів і заяви політиків, компанія зняла з продажу цей одяг.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.