У Харкові представили проект пам'ятника Героям Небесної сотні. ФОТО

Архітектурна концепція публічного простору площі Героїв Небесної Сотні включає пам'ятник, джерела і газони.

Загальна площа простору більше 20 000 м2 – повідомляє медіа група "Об’єктив".

 Фото: медіа група "Об’єктив"

Пам'ятник Героїв Небесної cотні буде виконаний у вигляді журавлиного ключа і висітиме на висоті 11 метрів.

Кількість журавлів в конструкції дорівнює кількості загиблих під час акцій протесту в Києві на вулиці Інститутській.

 Фото: медіа група "Об’єктив"

Триматися конструкція буде на трьох стовпах. Матеріал пам'ятника – нержавіюча сталь.

На землі будуть розташовуватися джерела і газони трикутної форми, які будуть символізувати тіні журавлів, які відлітають.

Одна з основних ідей проектувальників – це позбутися бордюрів. Під час реконструкції планується знести всі покриття (лавочки, фонтан). Дерева залишаться недоторканими.

 Фото: медіа група "Об’єктив"

Також планується вмонтувати в конструкцію підсвічування, яке буде запалюватися при певній кількості людей на площі.

У скільки обійдеться втілити ідею в життя, поки не відомо. В кінці року, якщо проектна пропозиція буде готовою, - її винесуть на містобудівну раду. Поки творці приймають поради, рекомендації і побажання.

Нагадуємо, що у лютому визначились, як виглядатиме Меморіал Героїв Небесної cотні у Києві.

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище