АНОНС: "Експертний корпус" розкаже, якою була Перша світова в україській літературі

21 червня "Експертний корпус" запрошує на лекцію "Перша світова війна в українській літературі".

Разом із лекторкою Мариною Рябченко учасники оглянуть, наскільки великим є корпус текстів українських письменників та вояків за мотивами І світової війни.

 

І довідаються:
• як у сприйнятті українських літераторів І світову війну затьмарили Перші визвольні змагання;
• як українці сприймали І світову та писали про неї;
• чи писали про війну лише комбатанти;
• чому неможливий український Швейк;
• чому тексти про І світову війну не стали помітним явищем української літератури;
• чим український літературний наратив тієї епохи відрізняється від загальноєвропейського – і чи відрізняється взагалі?

21 червня, 18.30

Місце: Наукова бібліотека ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка (Київ, вул. Володмирська, 58).

Організатори: "Експертний корпус",  Наукова бібліотека ім. М. Максимовича. 

Вхід вільний за умови реєстрації за посиланням: https://goo.gl/JKc7Gb.

Як повідомлялося, в селі Роїще на Чернігівщині відкрили першу меморіальну дошку старшині Армії Української Народної Республіки Михайлу Зінченку.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.