На реставрацію шарівського "Цукрового замку" знайшли кошти

Шарівський замок у Харківській області збираються реставрувати.

Про це повідомила голова Харківської ОДА Юлія Світлична на своїй сторінці у "Фейсбуці".

"Разом із німецькими партнерами з ВАSF SE та авторами проекту "Знайдено в Україні" вже вирішили питання щодо фінансування першочергових невідкладних робіт — ремонт інженерних комунікацій та покрівлі, початок реставрації об’єктів вхідної групи, відновлення оранжерейного комплексу". —  написала чиновниця.

Шарівский замок ("Цукровий замок", "Шарівська перлина") споруджений у смт. Шарівка Богодухівського району Харківської області в ХІХ ст. Належав братам німецького походження Гербенштрейтерам, згодом цукровому магнатові Леопольду Кенігу. З 1925 по 2008 рік там розташовувався туберкульозний санаторій. 

З 2002 року палац руйнується дощовими водами, оскільки не має водостічних труб. У 2014 році маєток передали в оренду благодійному фонду "Омріяна Країна" для створення центру культури і мистецтв.

Як повідомлялося, в ніч на 11 червня на Івано-Франківщині згоріла  найбільша дерев'яна церква в Галичині.

У середині квітня на Харківщині згоріла садиба Шидловських XVIII ст.

Вбивства в Бабицях: авантюра з трагічним фіналом

Ввечері 2 липня 1951 року в школі чехословацького містечка Бабиці, де саме проходили партійні збори, пролунали постріли. Невелика група підпільців застрелила трьох функціонерів комуністичної партії. Постріли в школі стали кульмінацією історії, котра тягнулась декілька місяців і стала приводом для масового терору комуністичної партії проти місцевого населення.

Ніжин. Серпневі дні 1918-го

Влітку 1918 року на українсько-російському кордоні було неспокійно. На різних ділянках виникали локальні сутички. Більшовики намагались підривати Українську державу зсередини. У Чернігівській губернії одним із більшовицьких осередків стало село Жуківка

"У Москві все ретельніше готуються до війни": листи до шведської королеви Христини

Одним з найцікавіших періодів в історії України є, безумовно, 1649-1659 роки. Період Визвольної революції і війн з Річчю Посполитою та Московським царством. Діяльність гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Виговського. Основні матеріали з історії цієї Доби зберігаються за кордоном, тому що Чигирин, Батурин і Глухів - козацькі столиці палали у вогні. Було б логічним шукати важливі документи у польських архівах.
Але там їх знайти неможливо, тому що шведська армія вивезла майже весь архів, давні видання і колекції до Швеції під час польсько-шведської війни у 1650-х роках - так званого "Потопу". Навіть оригінальні документи короля Владислава ІV досі зберігаються у Швеції

П'ять українських історій про пандемію "іспанки"

Іспанку просто не фіксували у документах. Дані про кількість хворих та померлих часто не збирали. Тим паче, що паралельно тривала пандемія холери. А специфічно в Україні – епідемія тифу. Холера і тиф були знайомі українським лікарям. А перед симптомами нібито застуди, яка за кілька днів вбивала людей, виявились безпорадними. Кількість жертв іспанки в Україні ми не знаємо. Можемо навести лише кілька історій про перебіг хвороби. Але, можемо точно стверджувати, що іспанка разом з іншими епідеміями руйнувала українську державність не менше, а, може, навіть, і більше від недолугих політичних кроків.