Спецпроект

CКУ закликав нащадків жертв Голодомору долучатися до відзначення 85-х роковин

Із нагоди 85-тих роковин Голодомору 1932-33 роківСвітовий конгрес українців (СКУ) закликає нащадків жертв Голодомору, які проживають у всіх куточках світу, долучитися до поширення обізнаності про Голодомор-геноцид на міжнародному, національному та місцевому рівнях.

Відповідний заклик опублікований на сайті СКУ. Організація задекларувала такі цілі:

- гідне вшанування жертв Голодомору;

- розуміння та вшанування свідків Голодомору;

- забезпечення належного визнання геноциду світовою спільнотою;

- передавання історії про Голодомор майбутнім поколінням.

"Широке розповсюдження історії про Голодомор – в інтересах українського народу.  Це жахливий злочин у нашій історії, що продовжує визначати нас як народ сьогодні. Розуміння цієї історії щонайменше сприятиме пошуку шляхів уперед. Щоб досягнути успіху нам потрібен ваш голос!", – повідомляє прес-служба СКУ.

Щоб отримувати інформацію про заходи для реалізації цілей СКУ, можна внести своє прізвище в базу даних, яка зараз створюється, за посиланням.

Контактна особа - Ірка Мицак (Irka Mycak) з Міжнародного координаційного комітету Голодомору Світового конгресу українців, е-пошта: holodomor85@ukrainianworldcongress.org

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.