АНОНС: Фестиваль з нагоди відзначення 90-ліття Левка Лук’яненка. ПРОГРАМА

24 серпня у селі Хотів на Київщині відбудеться патріотичний фестиваль до 90-ліття з дня народження Левка Лук'яненка, Героя України, борця за незалежність України, одного з авторів «Акта проголошення незалежності України».

Про це йдеться на сторінці фестивалю у Facebook.

 

Останні 30 років пан Левко з родиною прожив у Хотові, зустрічався з громадою, брав участь у сільських святах, читав лекції про минуле, говорив із молоддю про майбутнє України.

Як відзначають організатори: "заходи, що відбудуться в рамках відзначення 90-ліття, мають на меті вшанувати та зберегти пам'ять про незламну особистість та передати вогонь його любові до України молодому поколінню, щоб мати сили за настановами пана Левка далі твердо йти шляхом, протореним нашими предками, поки не переможемо".

У програмі фестивалю заплановані освітні, вишкільні, спортивні та мистецькі заходи.

Програма

10:00 – відвідування могили Левка Лук'яненка на Байковому кладовищі;

16:00 – 20:00 – Храм Св.Миколи, Хотівський стадіон:

Молебень за Свободу України та вшанування героїв і борців за свободу України різних історичних епох;

Вшанування Левка Лук'яненка біля дуба, висадженого в його пам'ять у с.Хотів;

Інтерактивний простір "Символи моєї свободи";

Інтерактивні локації "Жива історія" (Військово-історичні та клуби реконструкторів);

Військово-спортивна гра лазертаг;

Презентація української патріотичної літератури;

Історичний велоквест "Шлях українського державотворення".

18:00всесвітня синхронна молитва "Боже, Великий Єдиний"

20:00 – театралізоване дійство про життєвий шлях Левка Лук'яненка, концерт гурту "Хорея Козацька".

Організатори: Хотівська сільська рада.

Городниця: від унікального скарбу до давньоруського городища

У Городниці на Житомирщині, де в кінці серпня знайшли унікальний тисячолітній скарб із 38 срібниками, археологи виявили невідоме досі давньоруське городище

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року