Українські урядовці у Великій Британії відзначили 85-ті роковини Голодомору. ФОТО

У Великій Британії розпочали відзначення 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У Лондоні місцева українська громада провела урочисту церемонію в рамках міжнародної акції "Запалімо свічку пам’яті!", повідомляє Посольство України у Великій Британії у "Фейсбуці".

 

До найстарішого в Європі монументу жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні вінки поклали Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко і президент Світового конгресу українців Євген Чолій.

 

Під час служіння зачитали імена вісімдесяти п’яти дітей з мільйонів тих, які загинули в роки Голодомору. Пам’ять безневинних жертв геноциду була вшанована хвилиною мовчання. Священики Української автокефальної православної церкви та Української греко-католицької церкви провели спільний поминальний молебень.

 

Урочистим запаленням свічки пам’яті розпочато відзначення у Великій Британії 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Нагадаємо, Сенат США ухвалив резолюцію, у якій визнає геноцидом Голодомор 1932-33 років.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.