АНОНС: 9 жовтня організатори фестивалю "Історія.UA" дадуть прес-конференцію в Києві

Фестиваль "Історія.UA" організовує Український інститут національної пам’яті до Дня захисника України.

Про це повідомила прес-служба УІНП. Прес-конференція відбудеться в агенції УКРІНФОРМ. 

Учасники: 

Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті;

Іван Патриляк, декан історичного факультету КНУ ім.Т.Шевченка;

Тетяна Швидченко, представниця "Експертного корпусу";

Сергій Василюк, лідер гурту "Тінь Сонця".

У рамках фестивалю експонуватимуться виставки Інституту, функціонуватимуть фотозони, книжкові виставки, виставки зброї, дитячий майданчик, працюватиме військова пошта.

 

Головними подіями фестивалю стануть презентації серії арт-плакатів "Військова еліта Української революції 1917-21 рр", дитячої настільної гри "УПА – відповідь нескореного народу", четвертого випуску книги "Усна історія українсько-російської війни", присвяченої бійцям добровольчих батальйонів, а також проекту "Відеоісторія" (теми "Як творилася держава. Українська революція 1917-21 рр." та "За що боролася Українська повстанська армія").

Також під час концерту за участю Христини Панасюк, учасників проекту "Пісні війни" та гуртів ТІНЬ СОНЦЯ і ТАРТАК відбудеться презентація світлового лазерного шоу "Історія українського війська

 

9 жовтня, вівторок, 11.00

Місце: УНІА "УКРІНФОРМ" (вул. Б. Хмельницького, 8/16, ст. м. "Театральна").

Організатор: Український інститут національної пам'яті.

Вхід вільний.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.