У Львові відкрили пам'ятник героям ЗУНР та УГА. ФОТО

1 листопада, у день вшанування 100-річчя Листопадового Чину у Львові урочисто відкрили та освятили пам'ятник героям ЗУНР і УГА.

Про це повідомляє Гал-інфо.

 Фото: Марія Шевців, Гал-Інфо

Меморіал заввишки понад 8 метрів та площу навколо нього облаштували на розі вул. Огієнка і вул. Листопадового Чину за рішенням Львівської облдержадміністрації.

На відкритті пам'ятника були присутні вищі посадові особи Львівщини, зокрема голова ЛОДА Олег Синютка та голова Львівської облради Олександр Ганущин, а також Генеральний прокурор України Юрій Луценко і Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів. Крім цього, відкрити меморіал запросили і автора проекту, народного художника України Любомира Медвідя.

 Фото: Марія Шевців, Гал-Інфо

Урочистості розпочалися зачитуванням Відозви Української Національної Ради до мешканців Галичини про проголошення Західноукраїнської Народної Республіки та театралізованою присягою Січових Стрільців.

Згодом присутні під супровід оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного спільно виконали Державний Гімн України. Після короткого віче пам'ятний знак освятили і вшанували українських героїв хвилиною мовчання.

 Фото: Марія Шевців, Гал-Інфо

"Усі, хто зібрався сьогодні тут, подумки порівнює цей день із 1 листопада 1918 року. Ми повинні розуміти, що не відчуваючи, не бачачи щодня нашої історії, не шануючи героїв, які поклали голову за нашу державу, ми не матимемо майбутнього.

Зараз за тисячу кілометрів від Львова український воїн береже нашу державу, українська армія боронить нашу землю. Сьогодні ми маємо чим гордитися – Західноукраїнською Народною Республікою, Українською Галицькою Армією, Збройними Силами України", - наголосив Олег Синютка.

Нагадуємо, що у Києві відкрилась виставка, присвячена україно-польським стосункам.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.