Британські студенти зняли фільм мовою, яка мертва два тисячоліття

Кембридзький університет зняв короткометражний фільм мертвою мовою, якою не говорять від першого століття н. е.

Про це повідомляє Daily Mail. Стрічка повністю озвучена вавилонським варіантом аккадської мови, яку відновив науковий співробітник Коледжу Св. Івана Кембридзького університету Мартін Вортінгтон.

20-хвилинний фільм під назвою "Бідняк з Ніппура" розповідає історію юнака, який у 701 році до н.е. прагнув помститися міському голові, що видурив у того цінне майно – козу і забив її.

 Кадр із фільму

Ця історія була відома в Месопотамській цивілізації ще понад 2700 років тому. Її увіковічнено в глині, де на 160 рядках тексту розповідаєтсья про бідняка на ім’я Гіміл-Нінурта (Gimil-Ninurta).

Імовірно, сама історія давніша за 701 рік до н.е., тому що про неї йдеться у фрагменті іншої глиняної таблички, яку знайшли в біблоітеці ассирійського царя Ашшурбаніпала (правив у 669-631 до н. е.).

Фільм зняли члени Месопотамської громади Кембриджа під керівництвом доктора Вортінгтона.

Нагадаємо, в Ізраїлі ідентифікували перстень Понтія Пилата.

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.