Українська правда
Історична правда

У Києві назвуть провулок на честь Гарета Джонса

20.02.2019
Версія для друку

У Шевченківському районі столиці назвуть провулок на честь британського журналіста Гарета Джонса, який розповів світові правду про Голодомор 1932-1933 років.

Про це повідомляє Національний музей "Меморіал жертв Голодоморів".

 Гарет Джонс

Ініціатором такого рішення стали творча група фільму "Гарет Джонс" і Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Символічно, що провулок знаходиться неподалік від цього інституту і телевізійної вежі.

"Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: "У нас немає хліба. Ми помираємо!" "Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду". Більшість офіційних осіб заперечують існування будь-якого голоду, але через кілька хвилин після одного такого заперечення в потязі, я насмілився кинути на підлогу шматок зчерствілого хліба.

Наче куля селянин кинувся на підлогу та поглинув його. Те саме повторилось зі шкіркою апельсина. Навіть чиновники з транспорту та офіцери ОГПУ попередили мене про небезпеку подорожей селом вночі через велику кількість зневірених через голод людей", – так описував журналіст побачене в Україні.

Читайте також:

Світова преса хвалить і критикує "Гарета Джонса"Теми: декомунізація, Київ, Голодомор, журналісти, ХХ сторіччя, Великобританія, кіно, фільми

АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter