На Миколаївщині знайшли поховання німецьких вояків. ВІДЕО

На Миколаївщині історики знайшли поховання часів Другої світової. Під час розкопок з невідомої могили підняли рештки декількох вояків.

Про це повідомляє Гал-Інфо із посиланням на канал "Прямий".

 Фото: "Прямий"

Звернули не туди, заблукали і натрапили на історичну знахідку. На верхівці кургану археологи знайшли людські кістки. Їх підняв з-під землі трактор, який орав поле, викликали поліцію, зафіксували знахідку, виявилось, що це – поховання.

Спочатку думали, що у братській могилі радянські військові. Пошукові роботи ускладнили велика кількість стріляних гіль з радянських часів. Пошуковцям нічого не підказувало чиї рештки вони ексгумують.

Та раптом знайшли залишки гаманця з монетами. Вони виявились не радянськими. Згодом знайшли декілька ґудзиків від німецької військової форми та два патрони від карабіна Маузера, а потім трапилась ще одна знахідка, яка переконала пошуковців, поховання точно не радянське, це вставна щелепа.

Зараз пошуковці переконані, що кістки належать солдатам Вервахту. У експедиції по-переду багато роботи: дослідження артефактів та решток загиблих, потім перепоховання.

Читайте також

На Хмельниччині перепоховали вояків Армії УНР, страчених більшовиками. ФОТО

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.